Wagi samochodowe

Jak zbudowane są wagi samochodowe?

0 103

Poniższy artykuł ma na celu ukazanie zagadnień  związanych z wyborem wagi samochodowej, jej umiejscowieniem oraz późniejszą eksploatacją.  Zapraszamy was do miłej lektury i treściwej analizy oraz wysunięcia wniosków, które w przyszłości mogą się przydać przy wyborze odpowiedniej wagi samochodowej.

 

Powyższe zdjęcie przedstawia poszczególne modele  wag oraz ich rozmiary oraz nośność.

1. Podłoże wagi

Na początku musimy spojrzeć z większą uwagą na podłoże. Często firmy świadczące usługi w zakresie montaży wag samochodowych wystrzega się  podawania informacji na temat odpowiedniego przygotowania podłoża pod posadowienie wagi. Jest to głównie spowodowane nieprzywiązywaniem znaczenia do jego właściwego wykonania, a także świadomym działaniem mającym na celu obniżenie ceny wagi. Waga samochodowa musi być umiejscowiona na stabilnym, dobrze utwardzonym i wypoziomowanym podłożu, co zapewni jej długotrwałe poprawne działanie. Na takim też terenie powinno się wykonać minimum trzy odwierty geologiczne. W przypadku gdy istnieje jakakolwiek dokumentacja geologiczna danego terenu można odwiertów nie wykonywać. Materiałem wykorzystanym do wykonania podbudowy pod wagę można użyć: tłucznia lub mieszanki stabilizowanych mechanicznie do stopnia zagęszczenia ID=0,8 lub betonu min. B-20 (zbrojona płyta pod całością wagi).

 

2. Miejsce eksploatacji

Gdy zaczynamy planowanie budowy wagi samochodowej, to pod uwagę powinniśmy wziąć takie elementy jak:

  • miejsce instalacji wagi przeanalizować pod kątem ewentualnych utrudnień przy wjeździe i zjeździe z wagi – należy pamiętać, że wjazd i zjazd z wagi powinien następować w linii prostej – oraz komunikacji wewnątrzzakładowej – o ile to możliwe nieutrudnianie ruchu innym pojazdom,
  • sprawdzić możliwości dojazdu do miejsca instalacji wagi sprzętu ciężkiego do budowy fundamentu, samochodu z pomostami wagowymi, jak również dźwigu podczas montażu wagi i legalizacji,
  • sprawdzić miejsce posadowienia wagi pod kątem niekolidowania z instalacjami typu światło, woda, gaz itp.
  • zapewnić swobodny odpływ wód opadowych, co zapobiega gromadzeniu się wody pod wagą i wokół wagi w trakcie jej użytkowania.

Spełniając wszystkie powyższe warunki możemy być spokojni, że nasza waga będzie pokazywać odpowiednie wyniki, a nie przekłamane wskaźniki.

About the author / 

admin

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Archiwa

Porady:

Czym są wzorce dużej masy? Są to przyrządy pomiarowe przeznaczone przede wszystkim do odtworzenia podstawowych jednostek miar. Wzorce masowe mogą być dowolnego kształtu, wykonane z dowolnego materiału, jednak muszą posiadać jednoznaczną identyfikację. Chcesz sprawdzić działanie swojej wagi, a może zalegalizować wagę samochodową;
Wzorce dużej masy od firmy Mikrowag pozwolą Ci szybko i sprawnie dokonać takich pomiarów.

Potrzebujesz nowoczesnej wagi samochodowej również zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Jesteśmy liderem w branży wagowej.

Dane kontaktowe:

33-310 Nowy Sącz
ul. Węgierska 239 a
tel./fax (0-18) 547-11-07
kom. 602-809-023, 602-443-118
biuro@mikrowag.pl,
www.mikrowag.pl

wzorce dużej masy - mikrowag

Najnowsze komentarze